„Elite Medicale“ specialistai atsako į pacientų klausimus

2019-02-25

Dažnai mums kyla įvairių klausimų, susijusių su sveikata, į kuriuos atsakymus ne visada paprasta surasti. Taip pat apie kai kurias mums gresiančias sveikatos problemas net nesusimąstome, kol neperskaitome žurnale, ar nepasilankome pas šeimos gydytoją.

„Elite Medicale“ specialistai atsako į dažniausiai pasitaikančius pacientų klausimus, kuriuos galbūt ir Jūs norėjote užduoti.

Gydytojas neseniai diagnozavo seborėjinį dermatitą. Labai niežti galvos odą, ji išberta. Jokio specifinio gydymo neskyrė.  Kaip geriausia būtų mažinti šiuos simptomus? Eglė, 34 m.

Atsako „Elite Medicale“ klinikos medicinos gydytoja Giedrė Mickevičiūtė:

Seborejinis dermatitas: Seborėjinio dermatito ligos pradžioje, ją kontroliuoti, paprastai skiriama specifiniai šampūnai. Jie nusluoksniuoja negyvas odos ląsteles, taip oda mažiau pleiskanoja, niežti. Šie šampūnai parduodami vaistinėse. Dėl Jums labiausiai tinkamo, turėtumėte pasitarti su gydytoju dermatologu. Ligai pažengus skiriamas specifinis gydymas, jį skiria gydytojas dermatologas.

 

Ar įmanoma išnaikinti h.pylori bakteriją? Ar ji gali atsinaujinti? Solveiga, 31 m.

Atsako „Elite Medicale“ klinikos gastroenterologė/dietologė doc.med.dr. Aida Žvirblienė:

H. pylori galima išnaikinti. Atsinaujinimo rizika galima, minimali. Kadangi bakterija plinta fekaliniu-oraliniu būdu, svarbu sanitarijos-higienos laikymasis.

 

Vis dažniau girdžiu apie  populiariąją amino rūgštį 5 HTP. Kalbama, kad ji padeda atskratyti įvairių skausmų, dingsta migrena, nemiga ir pan.  Ar iš tiesų ji tokia naudinga? Neringa, 43 m.

Atsako „Elite Medicale“ klinikos gastroenterologė/dietologė doc.med.dr. Aida Žvirblienė:

Moksliškai įrodytų ir patvirtintų 5 -HTP vartojimo praktinių rekomendacijų pasauliniu lygiu kol kas nėra. Tebevyksta intnesyvūs moksliniai tyrimai su gyvūnais. 

 

Ar alergiją naudinga gydyti imunoterapijos pagalba? Ar ji iš tikrųjų veiksminga? Viktorija, 28 m.

Atsako „Elite Medicale“ klinikos medicinos gydytoja Giedrė Mickevičiūtė:

Imunoterapija - kitaip, biologinė terapija, yra vienas naujausių ir pažangiausių gydymų dermatologijos ir alergologijos srityse. Specifiniams alergenams, skiriama specifinė imunoterapija. Rezultatai įvairūs, dažniausiai džiuginantys. Alergijos simptomai sustabdomai tam tikram laikui. Ją skiria trečio lygio ligoninės gydytojas alergologas. Apsilankius pas jį, kartu su gydytoju rasite Jums tinkamiausią sprendimą.

 

Koks vanduo turėtų būti gerias ryte, šiltas ar šaltas? Sako, kad šaltas aktyvina organizmą, o  šiltas tirpdo per naktį susikaupusias gleives. Kaip yra iš tiesų? Bernadeta, 37 m.

Atsako „Elite Medicale“ klinikos gastroenterologė/dietologė doc.med.dr. Aida Žvirblienė:

Jokio skirtumo, kokį vandenį-šiltą ar šaltą gersite ryte, svarbiausia, kad geriate vandenį. Šaltas vanduo stimuliuoja žarnyno motoriką, Šiltas, drungnas  vanduo, kurio temperatūra artima kūno, yra fiziologiškas, poveikis į žarnyno motoriką neutralus, gleivių tirpdymo poveikiu nepasižymi.

Partneriai